Mena Bilişim-Sosyal Medya Yönetimi | Erzurum Sosyal Medya
0442 233 6363

Sosyal Medya

Günümüzde en çok kullanılan iletişim kanalların birisi sosyal medyadır. Kişiler artık internette geçirdikleri zamanın büyük bir kısmını sosyal medyaya ayırıyor. Bu durumda, her firmanın interaktif bir iletişim ve marka kalitesi için sosyal medya hesabına ihtiyacı vardır. Firmaların sosyal medyada etkili bir şekilde varlığını sürdürmek için ihtiyacı olan şey ise başarılı bir sosyal medya yönetimi.


sosyal-medya.jpg
Sosyal Medya Nedir?

2000’li yılların başından itibaren gelişen teknolojisi sürecinde webe en önemli özelliğini kazandıran platform, sosyal medya olmuştur. Çünkü sosyal medya, kullanıcılar arasında bilgi alışverişini sağlama özelliğine sahiptir. Sosyal medya, topluluk merkezli web sitelerinde bilgi, tecrübe ve bakış açılarının paylaşılmasıyla ilgili iletişim ortamlarıdır. Artık kişiler, internette geçirdikleri zamanın büyük bir kısmını bu sosyal medya ortamlarında geçiriyorlar.

Sosyal Medyanın Önemi

Sosyal Medya Hesaplarınızı Yönetirken Ana Kriterlerimiz

Etkili ve Özgün İçerikler Kullanmak

Arama motorlarında üst sıralara yükselmesi ve markalaşması adına etkili ve özgün içerikler ile doğru tanıtımı yapıyoruz.

Birebir Etkileşim ile Marka Sadakati Oluşturmak

Birebir diyalog kurarak hedef kitlenizden doğrudan geri dönüş alarak, ihtiyaç ve beklentilerine yönelik hamleler yapıp müşteri sadakatini sağlamak mümkün hale gelmektedir.

Reklam Yönetimi Yapmak

Görsellerden, videolardan faydalanarak kısa fakat etkili reklamlar ile internet üzerinden düşük bütçe ile milyonlarca kişiye kısa sürede ulaşmak mümkün olmaktadır.

Verileri Analiz Ederek Strateji Belirlemek

Zaman içerisinde etkileşimlerle elde edilen verileri detaylıca inceleyerek analiz edip sonuçlarına uygun stratejiler belirliyoruz.

Paylaşım Gün ve Saatlerini Doğru Seçmek

Yapılan araştırmalardan faydalanarak en çok erişim ve etkileşim alınan gün ile saatlere ulaşarak ,yapılan paylaşımların erişim ve etkileşimini artırmak adına en doğru zamanlamayı buluyoruz.

Dikkat Çekici Fotoğraflar, Videolar ve Gifler Kullanmak

Fotoğraflı sosyal medya içerikleri, fotoğrafsızlara göre %70’in üzerinde etkileşim yaratmaktadır. Dolayısıyla sosyal medyada içeriklerinizi destekleyen ve dikkat çeken fotoğraf, video ve gif kullanımına önem veriyoruz.

Hashtagleri Doğru Kullanmak

Paylaşımınızla ve hesabınızla ilişkili olan az, öz hashtag kullanmak; sayfanızın kalitesini arttıracak, keşfet alanına düşmenizi ve takipçi kazanmanızı sağlayacaktır. Size uygun hashtagler ile sizi ileri taşıyoruz.