Mena Bilişim-E-Fatura Erzurum | efatura
0442 233 6363

E-Fatura Nedir?

Türkiye’de 5 Mart 2010 tarihinden itibaren uygulanan e-Fatura, veri format ve standarının Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlendiği, bir faturada yer alması gereken bilgilerin içerisinde yer aldığı, satıcı ve alıcı arasındaki iletiminin merkezi bir platform (GİB) üzerinden gerçekleştirildiği elektronik bir belgedir. Elektronik faturalama olarak da ifade edebileceğimiz e-Fatura, tanımlanan standart kâğıt fatura ile tamamen aynı hukuki niteliklere sahip olan, oluşturma, gönderme, saklama ve ibraz gibi adımların tamamının elektronik ortamda gerçekleştirildiği faturalama şeklidir.


efatura-avantajlari.jpg

Kimler e-Fatura Mükellefidir?

2018, 2019 ve devam eden yıllarda yıllık 5 milyon TL cirosu olanların e-faturaya geçmesi zorunludur. Bunun haricinde ciro limiti gözetilmeksizin e-Fatura’ya geçebilirsiniz. Ayrıca mevcut durumda e-fatura'ya geçmiş olan firmaların 1 Ocak 2020 itibariyla e-arşiv fatura uygulamasına geçmesi gerekmektedir.

E-Fatura Kullanmanın Avantajları

Tahsilatlarınızı Hızlıca Gerçekleştirin

Fatura takip sürecine vakit harcamadan, faturalarınızı anında müşterinize ulaştırabilir tahsilat sürecinizi hemen başlatabilirisiniz.

Kargo Masraflarından Kurtulun

İnternet erişimi olan her yerden,akıllı telefon, tablet veya bilgisayarınızla faturanızı anında oluşturup müşterinize iletebilirsiniz. e-Fatura sayesinde kağıt fatura kargolama işlemi ortadan kalkar.

Kolay Ve Hızlı Fatura Oluştuma İmkanı

Faturayı imzalayıp kaşeleme, postalama ve arşivleme süreçlerine kurtulun. Kolay ve hızlı faturalarınızı oluşturup hızlıca iletin.

Fatura Saklama Derdinden Kurtulun

Faturalarınız dijital ortamda 10 Yıl süreyle arşivlensin. Fatura saklama iş yükü, maliyeti ve yer kaplama derdinden kurtulun. İstediğiniz zaman eski faturalarınıza rahatça ulaşın.

Doğayı Koruyun

e-Fatura sistemi ile kağıt tüketimini azaltın, doğayı korumaya yardımcı olun.

Neden Mena Bilişim ile e-Fatura?

  • Entegrasyon, eğitim gibi e-fatura geçiş maliyetlerinden kurtulun. Uygun e-kontör fiyatlarıyla e-fatura gönderin.
  • e-Faturayla entegre gelen ön muhasebe programı ile tanışın. Finansal verilerinizi istediğiniz yerden rahatça yönetin.
  • Bilgiye ihtiyaç duyduğunuz her anda, kendinizi yalnız hissetmeyin. Sınırsız destek hizmetimizden faydalanın.

e-fatura-nedir.jpg