Mena Bilişim-E-Arşiv Fatura | Erzurum earşiv fatura
0442 233 6363

E-Arşiv Fatura Nedir?

e-Arşiv fatura, e-fatura sistemine dahil olmayan şirketlere veya son kullanıcılara elektronik ortamda fatura gönderilmesini sağlayan elektronik fatura türüdür.


e-arsiv-faturasi.jpg

Kimler e-Arşiv Fatura Mükellefidir?

Cirosu belirli bir tutarın üzerinde bulunan e-ticaret siteleri,e-Fatura kullanan tüm mükellefler,aracı hizmet sağlayıcıları, internet reklamcılığı hizmet aracıları ile internet ortamında ilan yayınlayan mükellefler e-Arşiv Fatura Uygulaması’na 01.01.2020 tarihi itibariyle zorunlu tutulmuştur.İsteyen her firma e-arşiv fatura da kullanabilir ancak e-arşiv fatura kullanabilmek için öncelikle e-fatura sistemine dahil olunmalıdır.

E-Arşiv Fatura Kullanmanın Avantajları

Maliyetlerinizi Minimuma İndirir

E-Arşiv Fatura ile kâğıt, baskı, kargo, arşivleme gibi zaman ve para maliyetleriniz minimum seviyelere düşürürsünüz.

İşlemleriniz Hızlanır Ve Verimliliği Artar

E-Arşiv Fatura ile çalışanlarınızın iş gücünü ortadan kaldırarak daha verimli alanlarda faaliyet göstermesine olanak tanırsınız.

Anlık Ve Güvenilir Fatura Akışı Sağlar

Faturalarınız, kullandığınız ERP ve muhasebe programları içinden anında muhataplarına ulaşır. Gönderdiğiniz ve aldığınız faturaların %100 gerçek olduğundan emin olursunuz.

Yasal / Güvenli Saklama Ve Online Erişim Olanağı Sağlar

Faturalarınız, 10 yıl boyunca 3 yedeklemeli ve 3DS şifreleme teknolojisiyle en güvenli şekilde saklanır. Faturalarınıza dilediğiniz an online erişebilir, tek tek ya da toplu olarak tekrar gönderme, görüntüleme ve pdf / baskı alma gibi işlemleri yapabilirsiniz.

Doğaya Korur

Her yıl uğruna milyonlarca ağaç kesilen kâğıtlar yerine elektronik ortama taşınan faturaların bu çözümü, doğanın korunması adına da büyük katkıda bulunmuş olursunuz.

E-Arşiv Faturanın Özellikleri

  • e-Arşiv, e-Fatura sistemine geçmeyen şirket ve kişilere fatura kesebilme imkanı sağlamaktadır.
  • e-Arşiv sayesinde faturalarınız minimum 10 yıl boyunca güvenli bir şekilde arşivlenir.
  • Fatura formatlarını kendiniz tasarlayabilir, böylelikle duyuru ve reklamlarınızı faturanız üzerinden yaparak, müşterilerinize reklam yapabilirsiniz.
  • Bakım ve güvenlik gibi önemli güncellemeler ile uğraşmadan sürekli güncel ve sürekli hızlı işlem yapabilirsiniz.
  • e-Arşiv ile mevcut ERP yazılımlarınıza entegre olabilirsiniz.

e-arsiv-avantaj.jpg